Село Арсенівка розташоване на 27 км в південно-східному напрямку від міста Новомиргород Кіровоградської області. Воно було заселено у 20-х роках ХІХ століття жителями села Максимівки на лівому березі ріки Великої Висі. Обидва поселення належали сербським вихідцям – поміщикам Максиму та Арсенію Чорбам.
Ця місцевість, де дивовижна природа поєдналася зі славною українською історією – батьківщина класика української літератури Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого).
Іван Карпенко-Карий – український письменник, драматург, актор, режисер, один із основоположників українського професіонального театру, брат Миколи Садовського, Панаса Саксаганського та Марії Садовської-Барілотті. На його честь названо Київський національний університет театру, кіно і телебачення.
Справжнє ім’я – Іван Карпович Тобілевич (псевдонім Карпенко-Карий поєднує в собі ім’я батька та улюбленого літературного персонажа Гната Карого – героя п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля»).
Іван народився у селі Арсенівці Великовисківської волості Бобринецького повіту Херсонської губернії 17 (29 – за новим стилем) вересня 1845 року.
У метричній книзі арсенівської церкви села Максимівки Великовисківської волості записано:
Рождение
17 сентября
Крещение
18 сентября
Имя
Иоан
Звание, имя, отчество родителей и какого вероисповедания Проживающие в слободе Арсенивка 2-го разряда дворянин Карп Адамович Тобилевич и законная жена его Евдокия Зиновиевна, оба православного вероисповидания
На момент народження Івана Карповича Тобілевича, його батько був управителем маєтку пана Золотницького у селі Арсенівці.
Широкий розлив степової річки Велика Вись омиває гарний зелений півострів з виходами у цьому місці на поверхню білих кварцитів. Здавна жителі місцевого села Арсенівки називали ці кварцити – «Білий камінь». Звідси відкривається чудовий краєвид українського степу. За кілька метрів від цього місця у глибині півострова, стоїть просторий білий будинок. Це колишній панський маєток пана Золотницького, через річку на лівому її березі, напроти панського маєтку, стояла хата самого управителя.
До Другої Світової війни, а також після її закінчення в колишньому панському маєтку працювала Веселівська школа. 1990 року пусте приміщення (школа переїхала в село Веселівку) Веселівська сільська рада передала під опіку Кіровоградського літературного об’єднання «Степ», голова якого письменник, громадський діяч Віктор Погрібний став ініціатором створення на базі колишнього панського маєтку та навколишньої території музейно-природного заповідника «Батьківщина Карпенка-Карого».
За сприяння літературного об’єднання «Степ» побудовано Верхній і Нижній сквери, встановлено два пам’ятних знака. Один – велика стела, яка засвідчує, що в Арсенівці народився великий український драматург і актор Іван Карпенко-Карий.
З нагоди 150-річчя з дня народження Івана Карпенка-Карого у Нижньому сквері встановлено меморіальну дошку, яка засвідчує, що на цьому місці стояла хата Карпа Тобілевича, в якій народився майбутній великий митець Іван Тобілевич.
2009 року заповідник «Батьківщина Карпенка-Карого» отримав статус обласного. Прийнято рішення Кіровоградської обласної ради від 18 грудня 2009 року №833 «Про передачу частини комплексу будівель колишньої школи з господарськими приміщеннями у с. Арсенівці Новомиргородського району та утворення філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – «Музейно-природний заповідник «Тобілевичі».
Враховуючи, що новостворений «Музейно-природний заповідник «Тобілевичі» розташований на території ландшафтного заказника місцевого значення «Карпенків Край», ініційовано розроблення проєкту створення об’єкту природно-заповідного фонду – парку-памятки садово-паркового мистецтва «Тобілевичі».