Кабінет Володимира Винниченка – меморіальна колекція Володимира Винниченка, нашого земляка – державного діяча, письменника і художника (фото під час навчання у гімназії).
Після поразки української національно-демократичної революції 1917-1920 років, (фото 1917-1919рр.) Винниченко вимушений був емігрувати і залишок життя провів у Франції. Помер в місті Мужен у 1951 році. У Радянському Союзі, після 1933 року він став забороненим письменником і політиком. Тільки у роки незалежності його ім’я по праву було повернене в українську історію і літературу.
Меморіальна колекція його речей була передана на батьківщину в 1992 році, завдяки діяльності депутатів Верховної Ради першого скликання, зокрема депутата від м. Кіровограда (нині – Кропивницький) Володимира Панченка. У складі колекції – прижиттєві видання літературних творів письменника «Федфебельщина», «Слово за тобою Сталіне», «Федько-халамидник», «Записки кирпатого Мефістофеля», статті, в тому числі, видані в Україні, особисті речі, серед яких пулярис з українською землею, візитка, позолочений годинник, друкарська машинка «Мерседес», фотографії з особистого архіву, декілька мальовничих робіт (всього 72 картини), меблі з робочого кабінету (стіл,крісло,книжкова шафа) та інше.