19 лютого у обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «За Гідність і Перемогу», присвячений 11-й річниці Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та початку російсько-української війни.
“Ми згадуємо про найзнаковіші події новітньої української історії: про Революцію Гідності, розстріл Небесної Сотні, початок російсько-української війни та повномасштабне вторгнення, що вочевидь є ланками одного ланцюга”, – зазначив модератор заходу, старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Володимир Мороз. Він підкреслив, що майдани завжди відігравали важливу роль в українському державотворенні. Адже саме на майданах Україна як держава отримувала додаткові імпульси для розвитку. Становлення й розвиток української держави апріорі не могли йти винятково еволюційним шляхом з огляду на історичну спадщину, яку ми отримали, та сусідів, які нас оточують.
Кандидат історичних наук, доцент, науковий співробітник Регіональний центр наукових історико-краєзнавчих досліджень Світлана Проскурова розповіла про роль та значення студентства у часи Революції Гідності і закцентувала на тому, що саме вони стали тією рушійною силою на шляху до європейського майбутнього України. Також було закцентовано на тематичному блоці, присвяченому лютневим подіям 2014-го року, що розміщений у новоствореній виставці «Календар як дзеркало суспільних змін».
До молоді звернувся учасник Революції Гідності Олексій Цокалов, який розповів про події Євромайдану і про свого побратима, нашого земляка, Героя Небесної Сотні, Героя України(посмертно) Віктора Чміленка.
Директорка Бобринецького музею ім. М. Смоленчука Руслана Ісакова виступила з розповіддю про життя і діяльність Віктора Чміленка на рідній Бобринеччині і зауважила, що Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним і драматичним феноменом для України. Серед присутніх були учні і викладачі Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Кіровоградської обласної ради, громадські діячі, волонтери.