Питання вшанування пам’яті Корифеїв українського професійного театру були розглянуті на робочій нараді, яка відбулась в приміщенні Кіровоградської обласної ради сьогодні, 5 липня. Зокрема, учасники наради обговорили проєкти скульптурних композицій Корифеїв українського професійного театру.
Участь в нараді, головували на якій перший заступник очільника обласної ради Юрій Семенюк і заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, взяли представники обласної і міської влади, Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Кропивницького і Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею, скульптори та художники. Готуючись до 150-річчя Театру Корифеїв, який Україна відзначатиме в 2032 році, обласна влада опрацьовує варіанти популяризації обласного центру і Кіровоградщини скрізь призму Корифеїв українського професійного театру.
«Висловлю свою позицію та думку багатьох колег-депутатів: якщо наш обласний центр носить ім’я одного з Корифеїв української сцени, української драматургії, то жоден об’єкт на території Кіровоградщини, пов’язаний із життям і діяльністю Корифеїв українського професійного театру, не повинен перебувати в забутті, – зазначив перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк. – На облаштування цих місць може знадобитись не один і не два роки, але має бути повага до історичних локацій.
Одним зі шляхів поширення серед мешканців України та за кордоном історії розвитку українського професійного театрального мистецтва, яке мало місце на території нинішньої Кіровоградської області, є створення монументальних композицій діячів української театральної сцени – як уособлення міста, що носить ім’я Марка Кропивницького». Один із проєктів композиції, присвяченої Корифеям українського професійного театру, представили скульптори Григорій Савченко і Володимир Рак. За задумом митців, композиція являє собою мізансцену, коли актори-корифеї вишли з театру і крокують назустріч шанувальникам. Встановити скульптури запропоновано на площі біля Театру Корифеїв (або по периметру площі).
Крім цього, учасники робочої наради розглянули можливість виготовлення на основі скульптурних композицій фігурок, що вручатимуться переможцям обласної театральної премії «Корифеї українського театру» під час Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Наразі зазначена обласна премія має чотири номінації: за кращу виставу, за кращу режисерську роботу, за краще виконання чоловічої роль, за краще виконання жіночої ролі.
Заслухавши скульпторів, учасники засідання обговорили запропоновану концепцію та висловили свої пропозиції щодо проєкту.
Також учасники робочої наради в контексті питань, пов’язаних із вшануванням пам’яті Корифеїв українського професійного театру, обговорили шляхи покращення туристичної привабливості Музейно-природного заповіднику «Тобілевичі», заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенко-Карого) «Хутір Надія» і Меморіального музею М.Л. Кропивницького.