У середу, 03 липня в рамках роботи проєкту «Розмови про театр корифеїв» та з нагоди 97-ї річниці від дня народження дослідника творчості Марка Кропивницького Миколи Смоленчука в Меморіальному музеї Марка Кропивницького відбувся круглий стіл «Микола Смоленчук: людина, письменник, вчений».
Предметом обговорення стала постать науковця і письменника, кропивницькознавця, завдяки якому ім’я Марка Кропивницького – через історичні перипетії на певний час забуте – повернулось у науковий обіг, а після того – в коло уваги широкої громадськості. Іменем Миколи Смоленчука нині названо одну з вулиць міста, що символічно перетинається з вулицею Кропивницького.
Учасники виступили з різноаспектними доповідями, як-от: • «Постать Миколи Смоленчука в гуманітарній аурі краю» (Олег Бабенко, голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України); • «Деякі особливості творчого доробку Миколи Смоленчука» (Богдана Бабенко, завідуюча відділом обласного краєзнавчого музею – Меморіального музею М.Л. Кропивницького); • «Специфіка художнього відображення постаті Марка Кропивницького у романі Миколи Смоленчука «Степи полинові» (Дарина Третяк, старший науковий співробітник Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень); • «Поезія Миколи Смоленчука крізь призму його щоденникових записів» (Оксана Бабенко, провідний науковий співробітник Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень); • «Микола Смоленчук – організатор музею корифеїв у Бобринці» (Руслана Ісакова, директор Бобринецького міського краєзназнавчого музею ім. М. Смоленчука); • «Особовий фонд Миколи Смоленчука Літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого міста Кропивницького» (Лариса Хосяінова, директор літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого); • «Спогади про зустрічі з родиною Смоленчуків» (Володимир Поліщук, член Національної спілки краєзнавців України).
Нагадаємо, що проєкт «Розмови про театр корифеїв» висвітлює не лише теми, що стосуються безпосередньо славнозвісної трупи, відомої як театр корифеїв, але й різні аспекти досліджень ролі та впливу її учасників на культурне життя України.