Сьогодні, 29 травня, в Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей відбулася презентація VIII-го випуску історико-краєзнавчого альманаху «Інгульський степ». Вихід чергового збірника є вагомою подією для істориків, краєзнавців, архівістів та всіх, хто цікавиться історією рідного краю. Щорічно у виданні друкуються тексти кращих дослідників регіону. Це видання є можливим завдяки меценату, історику, підприємцю і справжньому українському патріоту Владиславу Сердюку.
До обласного краєзнавчого музею на презентацію завітали історики, краєзнавці, учнівська та студентська молодь. Автори розповіли присутнім про свої розвідки, які представлені в збірнику, та теми над якими зараз працюють. Це зокрема, кандидат педагогічних наук, краєзнавець Олександр Жосан, завідувачка Меморіального музею імені Марка Кропивницького Богдана Бабенко, дослідник Олександр Пасічняк та історик Сергій Мілютін.
У цьому випуску вперше опублікована наукова стаття з археології Знаменщині нашого земляка, молодого історика, археолога Віктора Голого, який загинув у 2014 році під Дебальцево. Спогадами про учня та колегу поділилися Світлана Проскурова та Володимир Мороз.
Підсумовуючи захід модератор, старший науковий співробітник музею Сергій Мілютін наголосив, що в тому числі завдяки книжкам, які відкривають справжнє українське минуле, ми маємо можливість жити у вільній країни і зараз протистояти віковічному ворогові. Тому наш обов’язок примножувати історичні видання, популяризувати історичну науку, нести слово справжньої української історії і пропагувати ідею українського історичного краєзнавства.
Дякуємо Збройним Силам України на можливість писати, досліджувати і пропагувати справжню історію рідного краю!