27 травня відбувся фінал обласного конкурсу учнівської молоді «Локальна історія Центральної України». Це спільний проєкт Центральноукраїнський державний університет ім. В. Винниченка та Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей створений з метою пізнання та популяризації історії рідного краю.
В археологічному музеї імені Нінель Бокій пройшов публічний захист 14 найкращих робіт конкурсантів. Учасників конкурсу привітали проректор з наукової роботи ЦДУ ім. Володимира Винниченка, професор Лілія Клочек та директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. У складі оргкомітету та журі були представлені наукові співробітники обласного краєзнавчого музею – заступник з наукової роботи Владислав Колесніченко, кандидат історичних наук Світлана Проскурова та старший науковий співробітник Сергій Мілютін.
Голова журі, доцент кафедри історії України та всесвітньої історії ЦДУ ім. В. Винниченка, кандидат історичних наук Олександр Чорний відзначив важливість досліджень з локальної та мікроісторії, регіоналістики серед молоді, які пробуджують інтерес до пошукової роботи і популяризують професію історика-дослідника. У захисті взяли участь роботи, які охоплювали локальну історію від трипільської культури до проблем XX ст.
Всі учасники були удостоєні дипломів I, II, та III ступенів, нагороджені цінними призами, а керівники призових робіт отримали сертифікат за підготовку переможця обласного конкурсу. Два перші місця за рішенням журі зайняли – Тарас Жданов, учень 9 класу Панчівського ліцею Новомиргородської міської та група дослідників, учнів 8 класу «Ліцею «Максимум» Кропивницької міської ради».
Від обласного краєзнавчого музею всі учасники отримали запрошення на безкоштовне відвідування музею, а переможці – тематичні друковані видання про історію нашого краю.
Вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам та науковим керівникам за активність, грунтовні розвідки та цікавість до історії рідного краю!