«Щорічно до Міжнародного дня Музеїв ми проводили акцію «Ніч в Музеї». Оскільки, наразі в Україні триває війна, то ми не можемо проводити цей захід. Але нам хочеться нагадати українські традиції, адже вони живі поки ми їх продовжуємо. Тому і провели «Українські традиційні весняні гуляння». Дякуємо, колективу «Метелиця» та проєкту «Баба Єлька», що відгукнулися на нашу пропозицію», – зазначила завідувачка Музею історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай.
Вечір перед Музеєм стартував із прем’єри хореографічної композиції “NAVІЇ” від зразкового хореографічного ансамблю «Метелиця». Дівчата перенесли глядачів у прадавній ліс із традиційними гулянням.
А проєкт Баба Єлька співає нагадав традиційні пісні, які вони зібрали в експедиціях в Кіровоградській області. На імпровізованій сцені звучали веснянки.
Танці з Бабою Єлькою закликали нагадати чи вивчити традиційні танці. Спочатку глядачі соромилися, а потім дали лиха закаблукам.
На заході вдалося зібрати на «пташку» для військових 1000 гривень. Кошти передамо майстрині та волонтерці Anna Baranescu