У Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї презентували черговий випуск журналу «Музейний вісник Центральної України» Сьогодні, 17 травня, до Міжнародного дня музеїв в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація четвертого випуску науково-методичного журналу «Музейний вісник Центральної України. Світові війни».
За словами директора обласного краєзнавчого музею Бориса Шевченка цей тематичний номер присвячений Першій (1914-1918 рр.) і Другій (1939 -1945 рр.) світовим війнам, а також сучасній російсько-українській війні. «Тематика випуску не випадкова, адже в цьому році 110 років від початку Першої світової війни, це події і круглі дати пов’язані з Другою світовою і 10 років як триває російсько-українська війна» – зазначив Борис Шевченко.
Автором теми чергового випуску є доцент, кандидат історичних наук Олександр Чорний. В своєму досліджені, представленому у випуску, він спробував по-новому розставити акценти і представити події на кіровоградському напрямку ширше, не так, як прийнято вважати в історіографії Другої світової війни.
Документи про Першу і Другу світової війни на теренах Центральної України із фондів Державного архіву Кіровоградської області показують подробиці повсякденного життя людей під окупаційною владою та інші факти війн на теренах області – відзначив під час презентації провідний науковий співробітник Державного архіву Сергій Юрченко.
На допомогу музейним працівникам пропонуються в випуску матеріали про створення музейних експозицій подій сучасної російсько-української війни. Старший науковий співробітник Володимир Мороз підкреслив, що музеї, працюючи над темою російсько-української війни, творять українську політику пам’яті та сприяють формуванню української національної ідентичності у громадян.
Це вже третій випуск віснику під час повномасштабного вторгнення. Він буде корисний краєзнавцям, дослідникам, музейникам та всім, хто цікавиться історією. Частина примірників буде передана в бібліотеки та музейні заклади області.