«Музейно-театральний простір» відкрили в заповіднику-музею Івана Тобілевича «Хутір Надія». Відтепер у сучасній конференц-залі можна провести зустрічі, тренінги, майстер-класи, семінари, навчання тощо. Адже для цього створили всі комфортні умови.
«Для проведення заходів у приміщенні розміщуємо столи, є техніка. У сусідніх залах розташовуються виставки присвячені театру, оригінальний макет, який створив наший художник, відтворивши «Батькову хату». А також серед експонатів є надмогильна плита 1907 року, яка до початку 1990 років була на могилі Івана Тобілевича. В новому просторі також можна придбати сувенірну продукцію, краєзнавчі видання», – зазначив директор Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко під час заходу.
За його словами, наразі йде активна робота для підключення якісного інтернету.
Заповідник-музей Івана Тобілевича «Хутір Надія» має поєднувати традиції та сучасність, тому складається з декількох аспектів: природна частина (рукотворне озеро, калинова алея, чумацька криниця тощо); меморіально-музейний комплекс (будинок родини Тобілевичів, унікальні речі про життя відомих драматургів); а відтепер і сучасний «Музейно-театральний простір», де проводитимуть різноманітні заходи та в тому числі змінні виставки.
Директор Департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Уляна Соколенко вручила почесні грамоти та оголосила подяки департаменту працівникам заповідника-музею Івана Тобілевича та обласного краєзнавчого музею.
Також під час відкриття музейно-театрального простору презентували краєзнавчо-туристичне видання «Тобілевичі» та осучаснений туристичний путівник Хутором Надія, розроблений Андрієм Домаранським.
Для відвідувачів провели оглядову екскурсію музейно-театральним простором, після чого актори Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького зіграли на сцені літного театру заповідника-музею Івана Тобілевича сцени з його п’єс.
А також пригощали смачною мамалигою від ТМ Козацькі чебуреки, кнайпа Бамбетель