Напередодні Дня матері в обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Квіти для матерів загиблих героїв».
Модератор заходу, старший науковий співробітник музею Володимир Мороз розпочав захід з хвилини мовчання за полеглими в російсько-українській війні та розповів про історію відзначення Дня матері, який в Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.
Від протоієрея Івана Шубина, настоятеля парафії святих апостолів Петра і Павла ПЦУ (м. Кропивницький) прозвучали молитовні слова розради та духовної підтримки матерям. Відзнаку «Орден Матері Бійця» за подання ГО “Єдина родина Кропивниччини” було вручено волонтеру, матері загиблого бійця Олені Василівні Іванченко. За співпрацю музею у відкриті виставок та проведенню заходів разом з ГО «Єдина родинна Кропивниччини» Олена Степанок передала подяку завідуючій відділу Аллі Забабуріній.
Організатори заходу урочисто вручили квіти матерям полеглих Захисників України в рамках акції, метою якої є висловити підтримку та увагу матерям загиблих Героїв. Це спільний проєкт компанії FLOWERS.UА та ГО «Незламні матері». У 2024 році регіональним координатором акції виступила ГО «Єдина родинна Кропивниччини» Олена Степанок.