10 травня у обласному крааєзнавчому музеї відбулася тематична екскурсія до Дня Європи. Завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна розповіла про свято Дня Європи, його заснування та традиції.
На прикладі виставки “Князівни та княгині” молодь дізналася про відомих українських історичних постаті, які відіграли значну роль у житті Європи, про значення “Шлюбної дипломатії” Ярослава Мудрого і формування тисячолітніх родинних зв’язків України з Європою.
Доцент, кандидат історичних наук, старший науковий співробтник Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Світлана Проскурова розповіла присутнім про традиційну народну ляльку, як один із важливих засобів виховання у традиційному соціумі. Вона наголосила на тому, що тема української іграшки розкрита в праці Марка Грушевського «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу».
Науковиця також розповіла про еволюцію іграшки від перших кістяних пташок та собак з мезинської стоянки, героїв українських народних та літературних казок, до переосмислення ролі ляльки в сучасній культурі. Також було продемонстровано майстер клас з виготовлення вузлової ляльки з рушника. Гостями заходу були учні та викладачі ліцею “НУШ”.