8 травня в обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Друга світова війна: український вимір» до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Доцент, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Світлана Проскурова розповіла детально про даний захід, який покликаний розвінчувати міфи про Другу світову війну, розкривати правдиві факти, внесок України у перемогу над нацизмом та популяризувати нові дослідження з цієї теми серед молоді.
Спікер проєкту, доцент, кандидат історичних наук Олександр Чорний розповів про власні дослідження з теми Другої світової війни, а саме про внесок України у перемогу, особливості російської пропаганди, нові акценти та невивчені уроки Другої світової війни. Захід відбувся на фоні виставки «Українська Друга світова» від Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху. Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна та її роль у Світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом на всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.
Запрошеними гостями були науковці, краєзнавці, учні КЗ «Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Кіровоградської обласної ради», студенти ЦДУ ім. Володимира Винниченка. Також організатори заходу роздали запрошеним гостям маки пам’яті, виготовлені працівниками музею.