Сьогодні, 7 травня, в рамках роботи науково-методичного проєкту «Музейна школа онлайн» завідувач відділу Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею – «Регіональний центр наукових історико-краєзнавчих досліджень» Артем Безшкуренко провів заняття для директорів та наукових співробітників музейних закладів області на тему «Висвітлення діяльності ОУН та УПА на території краю під час ІІ світової війни у експозиціях музейних закладів області».
Боротьба за національну незалежність в усіх народів світу завжди вважалася справедливою, а її учасники ставали для наступних поколінь найкращим прикладом патріотичної діяльності. ОУН та УПА в 40-50 рр. були єдиною силою, яка відкрито виступала проти гітлерівського та сталінського тоталітарного імперіалістичного режиму за повну самостійність і соборність України.
В ході заняття слухачі дізналися про діяльність ОУН та УПА на теренах краю під час Другої світової війни. Також обговорювалося питання структури підпілля, керівників похідних груп, ролі жінок у діяльності ОУН та УПА та вікового складу організації.
Спікер надав методичні рекомендації щодо висвітлення діяльності ОУН і УПА в музейних закладах та детально зупинився на літературних джерелах, які висвітлюють дану тематику.
Сьогодні в умовах повномасштабної війни росії проти України світ знову зіткнувся із режимом, який прагне поділити кордони і прямує до новітнього тоталітаризму. Україна так само як і багато років тому зі зброєю в руках протистоїть тоталітарному режимові, боронячи власну незалежність. Надзвичайно важливо вивчати уроки історії, щоб не повторювались трагічні події минулого!