Сьогодні, 1 травня, в обласному краєзнавчому музеї напередодні світлого свята Великодня розповідали дітям про традиції під час тематичної зустрічі.
Модератор заходу, завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна познайомила учнів КЗ “ЛІЦЕЙ “НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА” КРОПИВНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ” з історією найбільшого християнського свята Великодня, його звичаями та традиціями.
Кандидат історичних наук, доцент, науковий співробітник Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Світлана Проскурова розповіла гостям про колекцію писанок Володимира Ястребова, зібраних ним разом зі своїми учнями в 80-х роках ХІХ ст. Також наголосила про унікальні писанки-реконструкції з власної музейної колекції, виконані відомою майстринею Іриною Михалевич, про їх орнаменти та символізм. Провідна наукова співробітниця відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Вікторія Слюсаренко розповіла про види пасхальних яєць: писанки, крашанки, дряпанки та крапанки. А також наочно показала способи розфарбовування писанок різними природніми барвниками: листям рослин, квітами та цибулинням.
Давайте сьогодні разом продовжимо вивчати народні традиції, пов’язані з найулюбленішим українським весняним святом – Великоднем. Христос воскрес – Воскресне Україна!