Сьогодні, 16 квітня, в обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Олександр Лишневський – зодчий Єлисаветграда». Модератор заходу, завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна наголосила, що зустріч відбувається напередодні Дня, який встановлений Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць та відзначається з 18 квітня 1984 року. В Україні – це День пам’яток історії та культури.
Цей день покликаний нагадувати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Але внаслідок дій російської армії вже зруйновані численні пам’ятки архітектури. Серед них церкви, мечеті, синагоги, театри, пам’ятники, бібліотеки, музеї. І, на жаль, кожна втрата кожної нашої культурної пам’ятки – це втрата для світового надбання.
Спікер заходу кандидат історичних наук, доцентка, членкиня наукового центру регіональних та мікроісторичних студій ЦДУ ім. В. Винниченка Наталя Токар розповіла про Олександра Лишневського, який був зодчим Єлисаветграда з 1895 по 1901 рік. Присутні дізналися про основні періоди життя та творчої діяльності архітектора, значення створених ним будівель для формування неповторного архітектурного обличчя нашого міста.
Серед гостей заходу були студенти Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, краєзнавці, музейники та громадськість міста.