Сьогодні, 3 квітня в обласному краєзнавчому музеї, у рамках авторського проєкту старшого наукового співробітника Анатолія Маршаніна “Наше місто: погляд у минуле”, відбувся тематичний захід “Історія заводу Ельворті” до дня народження Роберта Ельворті (1846-1925) та 150-річчя заснування підприємства. Краєзнавці, музейники та жителі міста долучилися до заходу.
Старший науковий співробітник Анатолій Маршанін розповів про історію створення та основні етапи розвитку заводу, його значний внесок у розвиток нашого міста. Детально він зупинився на періодах діяльності підприємства до 1917 року, 1920 –1991 роках та сьогоденні АТ «Ельворті».
Спікер також поділився цікавими фактами з життя Роберта Ельворті. Як винахідник він цікався сучасними технологіями того часу. В фондах обласного краєзнавчого музею зберігається унікальний документ – патент на обертаючі деталі гелікоптера, який Роберт Ельворті отримав 19 вересня 1909 року. А також було згадано про унікальні музейні предмети. В експозиції обласного краєзнавчого музею експонується універсальна сівалка зразка 1888 року. Вона була виготовлена у нашому місті наприкінці ХІХ століття та використовувалася за своїм призначенням аж до 1957-го року.