Сьогодні, 28 березня, відбулося чергове заняття у рамках науково-методичного проєкту «Музейна школа-онлайн».
Старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Володимир Мороз розповів директорам та науковим співробітникам музейних закладів області про особливості створення музейних експозицій сучасної російсько-української війни, про концептуальні принципи та роботу з експонатурою.
У наш час майже кожен краєзнавчий музей має куточок або експозицію, присвячені подіям російсько-української війни. Але переважна більшість з них створені як меморіальні. Проте час вимагає змін та пошуку нових підходів у висвітленні болючої теми сучасної війни.
Під час виступу Володимир Мороз розповів присутнім про тематичну експозицію, присвячену війні, в обласному краєзнавчому музеї. Він розкрив основні аспекти музеєфікації сучасної російсько-української війни, розповів про можливості та проблеми її відображення в музейних експозиціях, пошук, збір та інтерпретацію артефактів війни.
Нині музеї виконують надважливу функцію – реалізують українську політику пам’яті та сприяють формуванню української національної ідентичності. А тому доповідач звернув увагу присутніх на важливості налагодження комунікації між музеями та військовими, їх родинами та волонтерськими організаціями.