Кривим танцем закликали сьогодні весну у Музеї історії українського хореографічного мистецтва. Саме на Благовіщення, яке святкується 25 березня, водили перший весняний хоровод «Кривий танець». Саме так ми вирішили закликати весну разом з учнями 2-Б класу КЗ “Ліцею “Муніципального колегіумг”
У святі взяли участь учасниці етнолабораторії Баба Єлька, які співали веснянок та водили шума в Музеї хореографії.
Діти переконані, що після такого заклику весна обов’язково прийде Завідуюча Музеєм хореографії Оксана Чонтай розповіла про традиції святкування Благовіщення та інших весняних свят в Україні, яке завжди супроводжувалося піснями та танцями.
«На Благовіщення дівчата виводять по обіді коло церкви перший весняний хоровод «Кривий танець», який не лише символізував привітання весни, а й був символом пробудження життєвої енергії», – зазначила Оксана Чонтай. Учасники заходу також переглянули хореографічну композицію «Ятранські весняні ігри» у виконанні заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань», створену на основі зібраного фольклорного матеріалу у селі Перегонівка Голованівського району.
Дякуємо, проекту Баба Єлька співає та Танці з Бабою Єлькою, що відгукнулися на наше запрошення і продемонстрували традиції нашого краю.