В обласному краєзнавчому музеї говорили про події сторічної давнини та сьогодення Сьогодні, 22 березня на базі обласного краєзнавчого музею відбулося перше у 2024-му році заняття у рамках науково-методичного проєкту «Музейна школа-онлайн».
Старший науковий співробітник сектору історико-краєзнавчих досліджень Сергій Мілютін провів для директорів та наукових співробітників музейних закладів області заняття на тему «Історичні паралелі національно-визвольної боротьби українців у 1917-1921 роках та сучасної російсько-української війни».
Як й сто років тому росія знову намагається знищити Україну, повністю ліквідувавши її державність. Протягом багатьох століть московія прагне поневолити український народ та знищити його національну ідентичність. І сьогоднішня російсько-українська війна є черговою спробою російської орди знищити українську державу за допомогою повномасштабного військового вторгнення, так саме як радянська росія вчинила збройну агресію проти України у 1917-1921 роках. Ситуація, що склалася у ті часи, багато в чому є подібною до сучасних подій. Разом з тим, як зазначив Сергій Мілютін, є й суттєві відмінності.
Також доповідач акцентував увагу присутніх на важливості наукового підходу у висвітленні зазначеної тематики, зокрема на використанні достовірних та перевірених фактів, подачі матеріалів із посиланням на документи та відомих історичних діячів того часу.