Сьогодні, 21 березня, в Міжнародний день лісу до обласного краєзнавчого музею завітала відома науковиця, кандидат географічних наук, доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ: Центральноукраїнський національний технічний університет Ольга Гелевера.
Говорили про охорону ландшафтів Кіровоградської області: проблеми та перспективи. Обговорили кліматичні особливості краю та важливість збереження лісових масивів, особливо біля уранових шахт. Піднімали важливі екологічні питання з приводу забруднення річок області та їх очистки, природно-заповідного фонду Кіровоградщини та захисту довкілля в цілому.
Модератор заходу Вікторія Слюсаренко розповіла, що 21 березня по всьому світу відзначається Міжнародний день лісів. Питання захисту лісів є дуже важливим на сьогоднішній день. Адже скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності всього людства. Ліси – легені нашої планети, вони мають неоціненне природоохоронне, соціальне та економічне значення – беруть участь у формуванні клімату планети, забезпечують киснем, переробляють шкідливі викиди, поглинають парникові гази, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин, забезпечують їжу і здорове середовище для людей, допомагають зберегти родючість грунтів.
Проводити природоохоронні заходи та говорити про охорону нашого довкілля ми повинні щодня. Тож дуже символічним є те, що 22 березня людство відзначає Всесвітній день води, запроваджений Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році. У цей день у всьому світі проходять заходи присвячені важливості збереження та дбайливому ставленню до водних ресурсів.
Експозиції природничого відділу обласного краєзнавчого музею розповідають про водні об’єкти та лісові масиви Кіровоградщини, їх використання та охорону. Запрошуємо відвідати тематичні виставки нашого музейного закладу.