Тематичний захід «Наше місто в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття: особливості розвитку та благоустрою» відбувся сьогодні, 19 березня, в обласному краєзнавчому музеї напередодні Дня народження Якова Паученка у рамках проєкту «Мова міста».
Відкрила захід модератор, куратор проєкту, завідувачка музею Алла Забабуріна, яка підкреслила, що небагатьом містам вдалося зберегти свій первісний архітектурний вигляд без значних змін. Нашому місту пощастило – історичний центр міста має численні унікальні шедеври архітектури.
Сьогоднішня зустріч проводилася напередодні дня народження Якова Паученка – нашого земляка, зодчого, який в кінці ХІХ – на початку ХХ століття створив неповторне архітектурне обличчя нашого міста. За його проєктами збудовано лікарню святої Анни та театр «Ілюзія» (зараз школа мистецтв), лікарні Гольденберга (центральна міська лікарня) та Мейтуса (Музична школа ім. Нейгауза), дім Харлаба (Primo Violino) тощо.
Лектор, завідувач Регіональний центр наукових історико-краєзнавчих досліджень Артем Безшкуренко розповів присутнім про те, як забудовувалося і розвивалося наше місто у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття. Детально зупинився на історіях життя і діяльності видатних людей, які цьому сприяли і зробили значний внесок у становлення нашого міста.
Серед гостей заходу були присутні студенти Кропивницького будівельного фахового коледжу. Присутні з цікавістю слухали доповідачів і детально оглянули експозицію музею.