Колодій або Масниця (Сиропуст, Сирна неділя) – останній тиждень перед початком Великого посту. За звичаєм, цього тижня вже відмовлялися від м’ясної їжі, проте наставало справжнє свято молочних продуктів, що й дало назву цим дням. Про це розповіла модератор тематичного заходу Світлана Саванчук.
Ці сім днів є унікальними святами українського народу, багатими на самобутні традиції. Кандидат історичних наук, етнолог Світлана Проскурова розповіла про історію та обряди святкування Масниці. Сама назва “Колодій” походить ще з дохристиянських часів. Колодій – бог шлюбу, примирення та злагоди. Він приходить до людей у цей тиждень, аби допомогти відновити втрачені за зиму сили та пробудитись разом з першим подихом весни. Це була остання можливість погуляти перед довгими тижнями Великого посту та майбутніми польовими роботами.
З музейниками Колодій святкували студенти Кіровоградського фахового коледжу харчування та торгівлі. Молодь взяла участь в обряді «колодки», а всі гості свята ласували варениками з сиром – головною стравою Українського Колодія.