Тематична зустріч до 210-річчя річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулася в обласному краєзнавчому музеї сьогодні, 8 березня. Учні Ліцею «Муніципальний колегіум» відкривали нові сторінки життя та творчості Кобзаря. До заходу долучилися перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, голова літературного об’єднання «Вітрила», громадська діячка, поетеса Олена Надутенко, поет і композитор Анатолій Чечель, письменниця Світлана Ніколаєвська.
Модератор зустрічі, письменник Олександр Косенко наголосив, що молоді сьогодні важливо читати Шевченка, адже в його творах про життя, про одвічних ворогів України, про боротьбу та прагнення жити в своїй країні.
Почесний гість заходу, доктор філологічних наук, професор Григорій Клочек розповів про унікальність таланту Шевченка-пророка – його вміння бачити суть речей та явищ, унікальну інтелектуальну проникливість, глибоке відчуття слова і віра в те, що його слово буде діяти.
Старший науковий співробітник Володимир Мороз презентував присутнім на заході картину Володимира Федорова (1920-1986) «Тарас Шевченко» з фондів обласного краєзнавчого музею, із колекції Олександра Ільїна (1920-1993). Він зазначив, що живописне полотно – це жанровий портрет, де фігура Шевченка представлена в русі та смисловому і сюжетному взаємозв’язку з іншими елементами композиції. Загальний ліричний настрій живописного твору перегукується з настроєм останнього вірша Тараса Шевченка «Чи не покинуть нам, небого…» (1861) – суміш смутку, журби, але одночасно й надії.