До 210-річчя з дня народження Кобзаря в головній книгозбірні області Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського молодь дізнавалася, який вплив мав Шевченко на формування української нації та мешканців нашого краю.
Вихованці гуртків національно-патріотичного спрямування “Захисники Кропивницького”, активісти парламенту дітей нашого міста та їх педагоги дізналися про вплив Тараса Шевченка на формування світогляду відомих українських громадських та політичних діячів, як взаємопов’язані Шевченко і наш край, а також як твори Кобзаря вплинули на творчість Марка Кропивницького.
Спікерами заходу виступили Артем Безшкуренко, завідувач Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень, Сергій Мілютін, старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею, Дарина Третяк, старша наукова співробітниця Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень та Богдана Бабенко, завідувачка Меморіального музею М.Л. Кропивницького.
Захід проводився з ініціативи міського управління освіти, КЗ Інгульська Січ, міського парламенту дітей, за участі Кіровоградський обласний краєзнавчий музей Регіональний центр наукових історико-краєзнавчих досліджень та Меморіальний музей Марка Кропивницького