До 210-ї річниці народження Кобзаря Музейно-природний заповідник «Тобілевичі» , разом із Театр Корифеїв , Кіровоградська Обласна Філармонія/Kirovograd Regional Philharmonik та Кіровоградський обласний Центр народної творчості , презентували музично-поетичну композицію «Не забудьте пом’янути незлим, тихим словом», сьогодні, 5 березня.
Актори Кропивницького академічного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького прочитали в ролях поему Тараса Шевченка «Великий льох». Пісні на вірша Тараса Григоровича виконали народна артистка України Антоніна Червінська та солістка Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії Тетяна Яковенко.
Вірш Тараса Шевченка «Тихо плаче Україна» декламували учениці ліцею імені Тараса Шевченка Кропивницької міської ради Дар’я Шулим і Вікторія Квірквелія Ліцей ім. Т. Шевченка.
«Шевченка потрібно читати, як Біблію – щодня, – поділилась своїми думками Антоніна Червінська. – Коли я перечитую «Кобзаря», то бачу, що там написано все: про учорашнє, про завтрашній день, про наш сьогоднішній день, який ми з вами зараз проживаємо. Треба уважно читати Шевченка, і тоді ми станемо сильнішими, добрішими, ми станемо тією нацією, якою мріємо стати».
До музично-поетичної композиції «Не забудьте пом’янути незлим, тихим словом» в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї було оформлено виставку вишитих рушників, де представлені експонати з приватних колекцій та роботи обласного Центру народної творчості.
Ініціатор та модератор заходу – заслужений працівник культури України, завідувач філією обласного краєзнавчого музею «Музейно-природний заповідник «Тобілевичі» Микола Кравченко.