До міжнародного дня боротьби за права жінок та 140-річча українського жіночого руху в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація інформації про жінок, які зробили значний внесок у розвиток краю, або прославили його. Захід відбувся у рамках проєкту, який реалізує Громадські ініціативи КА – «Видимі. Дієві.Включені. Активні жінки Кіровоградщини», підтриманий Українським жіночим фондом.
Заступниця голови Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова, президентка КА «Громадські ініціативи» Любов Лук’янцева та директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко говорили про міжнародний і український феміністичний рух, його місцевий контекст. А також о важливості видимості ролі жінок у суспільстві і створення умов для цього.
Борис Шевченко презентував фотовиставку «Сильні та незламні. Відомі жінки Кіровоградщини», підготовлену науковими співробітниками музею. Він розповів про історії життя десяти видатних жінок Кіровоградщини, які прославляли та зробили значний внесок у розвиток нашого краю.
Проєкт «Видимі. Дієві.Включені. Активні жінки Кіровоградщини» спрямований на роз’яснення Порядку денного Резолюції ООН 1325 «Жінки.Мир.Безпека» та покликаний посилити видимість та участь жінок у процесі прийняття рішень, як однієї з найважливіших стратегічних цілей документу.