Тематичний захід присвячений 10-й річниці Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та початку російсько-української війни «За Гідність і Перемогу» відбувся у обласному краєзнавчому музеї сьогодні, 20 лютого.
Модератор заходу, старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Володимир Мороз зазначив, що сьогодні ми згадуємо про найзнаковіші події новітньої української історії: про Революцію Гідності, розстріл Небесної сотні, початок російсько-української війни та повномасштабне вторгнення, що вочевидь є ланками одного ланцюга. Він підкреслив, що майдани завжди відігравали важливу роль в українському державотворенні. Адже саме на майданах Україна як держава отримувала додаткові імпульси для розвитку. Становлення й розвиток української держави апріорі не міг йти винятково еволюційним шляхом з огляду на історичну спадщину, яку ми отримали, та сусідів, які нас оточують.
До присутньої молоді звернувся учасник Революції Гідності Олексій Цоколов, який розповів про події Євромайдану і про свого побратима, нашого земляка, Героя Небесної Сотні, Героя України (посмертно) Віктора Чміленка.
Кандидат історичних наук, доцент Оксана Бабак розповіла про основні етапи, події Євромайдану і зазначила, що Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним і драматичним феноменом для України. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши однак за такі цінності найвищу ціну – життя 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.
Студент IV курсу факультету історії, бізнес-освіти та права ЦДУ ім. В. Винниченка Павло Матійко розповів про роль та значення студенства у часи Революції Гідності і закцентував на тому, що саме вони стали тією рушійною силою на шляху до європейського майбутнього України.
Серед присутніх були студенти та викладачі ЦДУ ім. В. Винниченка, Кропивницького ліцею сфери послуг і торгівлі, громадські діячі, волонтери.