Видавничу діяльність Кіровоградського обласного краєзнавчого музею за 2023 рік презентував директор закладу Борис Шевченко у рамках ХVII обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Літературно- меморіальний музей І. Карпенка-Карого.
Зокрема, мова йшла про книги «Музейна справа на Центральноукраїнських землях: вiд зародження до кiнця 1930-х рокiв», видання Сергiя Мiлютiна «Борцi за Українську державнiсть: Фотiй Мелешко, Василь Недайкаша, Андрiй Гулий-Гуленко, Кость Пестушко, Герасим Нестеренко», науково-методичного журналу «Музейний вiсник Центральної України» та інші.
Борис Шевченко передав примірники книг в експозицію Літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого.
У рамках Куценківських читань з тематичними доповідями виступили наукові співробітники обласного краєзнавчого музею. Так заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко розповів про шевченкіану Івана Єрофеєва. Старший науковий співробітник музею Сергій Мілютін – про еволюцію політичних поглядів Фотія Мелешка. Завідувачка відділу музею – Музею історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай розповіла про значний внесок митців у справу збереження хореографічного мистецтва на території нашого регіону. Завідувачка відділу Меморіального музею М.Л. Кропивницького Богдана Бабенко провела дослідження та ознайомила присутніх із проблемами патріархального устрою та гендерно зумовленого насильства у п’єсі Марка Кропивницького «Дві сім’ї». Про історичні особливості формування території Кіровоградської області поінформував завідувач Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Артем Безшкуренко.