Філософію, бачення та принципи роботи обласного краєзнавчого музею у 2024 році презентував колективу під час загальних зборів директор Борис Шевченко. Участь у зустрічі взяли перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк та директор Департаменту культури та туризму ОВА Уляна Соколенко.
Підсумовуючи річницю перебування на посаді керівника закладу Борис Шевченко наголосив, що минулий рік був поєднанням традицій і вимог сьогодення, вдалося досягти поставлених цілей, відчувалася підтримка колективу та партнерів музею. «Важливо рухатися далі, розуміти, яка наша місія, які наші пріоритети та принципи роботи у 2024 році» – зазначив Борис Шевченко. Він презентував колективу бачення, стратегію та підходи в роботі, наголосивши на важливості дотримуватися балансу між ідеями та можливостями, ставити реальні завдання і їх реалізовувати. Збереження і популяризація матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Центральної України є місією обласного краєзнавчого музею. Стратегія полягає в розвитку науково-просвітницького, науково-дослідного та науково-методичного напрямків роботи.
Вже розпочата робота зі створення брендбуку музею та його філій для пізнаваності, позиціонування серед партнерів та відвідувачів. Борис Шевченко представив оновлений логотип обласного краєзнавчого музею, його відділів та філій, які вперше матимуть власну айдентику.
Розробив символіку дизайнер Руслан Мотько. Вона поєднує традиції та сучасність, за основу було взято символ області, який використовується в геральдиці – зображення скіфського орла, стилізовані зображення будівлі краєзнавчого музею та його філій з використанням різних кольорових гам.