13 грудня до обласного краєзнавчого музею завітала делегація з Черкас на чолі з заступником голови Черкаської обласної державної адміністрації, кандидатом історичних наук, членом Національної спілки краєзнавців України Олександром Шамраєм. У рамках візиту відбувся круглий стіл «Черкащина і Кіровоградщина: історико-культурні взаємозв’язки». Привітали учасників круглого столу перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк та директор Департаменту культури та туризму ОВА Уляна Соколенко.
Про Черкащину – потужну наймолодшу область України очима краєзнавців з нагоди 70-річча її заснування, розповів Василь Мельниченко, кандидат історичних наук, професор Черкаського державного технологічного університету, перший заступник голови Черкаської обласної організації НСКУ. Неймовірні три мистецьки витвори: рушники, символи добра, сили та перемоги презентувала автор, заслужений художник України Олександра Теліженко. Вона розповіла про символіку орнаментів, поєднання кольорів, а також про волонтерські ініціативи та творчі мистецькі проєкти. Тетяна Клименко, директор Державного архіву Черкаської області, кандидат історичних наук, передала кіровоградським колегам краєзнавчі, історичні збірники Черкаської області. А до фондів обласного краєзнавчого музею колеги з Черкаського обласного краєзнавчого музею передали свої нові краєзнавчі та туристичні видання.
Доктор історичних наук, професор Черкаського державного технологічного університету, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко акцентував увагу на видавничих проєктах спілки та вручив почесну грамоту директору обласного краєзнавчого музею Борису Шевченко за активну громадянську позицію, багаторічну творчу працю на ниві краєзнавства та вагомий внесок у партнерську співпрацю з краєзнавчим активом Черкащини.
Для гостей директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко розповів про структуру обласного краєзнавчого музею, видавничу діяльність та музейні заклади міста, було представлено відеоролики про туристичні локації Кіровоградської області, розроблені Департаментом культури та туризму ОДА.
Підсумовуючи засідання круглого столу Борис Шевченко зазначив, що Кіровоградщину та Черкащину об’єднує спільне історичне минуле, між нашими областями створились стійкі взаємозв’язки та традиції, і не зважаючи на складнощі воєнного часу важливо обмінюватися досвідом, кращими практиками та планувати спільні проєкти.