Сьомі Кропивницькі читання відбулися в обласному краєзнавчому музеї. 5 грудня кропивничани та гості міста читали та обговорювали п’єсу Марка Лукича “Чмир”/”Чумазий”.
За сприяння директорки Департамент культури та туризму Кіровоградської ОДА Уляни Соколенко спеціальним гостем та читачем п’єси був Володимир Шовкошитний, український поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч, доктор філософії в галузі політології, народний депутат України І скликання, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС.
Вітаючи присутніх директор Кіровоградський обласний краєзнавчий музей Борис Шевченко наголосив, що Марко Кропивницький зробив величезний внесок у розвиток української культури: “Ми маємо значну творчу спадщину Марка Лукича, місто назване на його честь. В структурі обласного краєзнавчого музею три філії, які мають безпосереднє відношення до українського театру. Впевнений, що наша театральна історія має стати потужним туристичним брендом міста та області”.
На присутніх, окрім неперевершеного читання п’єси “Чмир”/Чумазий”, чекали сюрпризи від постійних партнерів ініціативи.
Кропивницькі читання – проєкт, чия ідея належить Олександру Лещенко та Світлані Гричук. А постійними, незмінними організаторами та засновниками є Євген Скрипник, Дмитро Смельняк та Олександр Лещенко. Основною метою заходу, як до повномасштабного вторгнення, так і в часи великої агресії, є просвітницька робота. Ідея полягає в тому, що люди під час читання п’єс поринають в історію краю та знайомляться з творчістю Марка Кропивницького.