До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років-геноциду українського народу відбулася презентація щорічного науково-методичного видання “Музейний вісник Центральної України. Випуск III. Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях” в Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського сьогодні 24 листопада. Участь у презентації взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, директорка Обласної універсальній науковій бібліотеці ім. Дмитра Чижевського Валентина Животовська, музейники, краєзнавці, мешканці та гості міста Кропивницького.
Видання презентував директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. Випуск тематичний і присвячений темі голодоморів першої половини XX століття на Центральноукраїнських землях. 90 років тому радянська влада здійснила на українських землях один із найкривавіших своїх злочинів – Голодомор 1932-1933 рр. Це був злочин проти людяності, цілеспрямована політика радянської влади, жертвами якої стали мільйони мешканців тогочасної України. Про документальні свідчення цих злочинів розповів Дмитро Кобзар, головний архівіст Державний архів Кіровоградської області.
Вісник складається з трьох розділів – історико-краєзнавчі студії, матеріали архівної і фондової колекцій та на допомогу музейному працівнику. У випуску вперше надруковані фотографії доби колективізації з фондів обласного краєзнавчого музею. Він буде цікавий як пересічним читачам, так і музейникам, працівникам закладів культури.
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Регіональний центр наукових досліджень з історії України
Кіровоградська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Центральноукраїнська обласна спілка музейних працівників