Сьогодні в рамках проєкту «Музейна школа онлайн» завідувачка сектору історико-краєзнавчих досліджень обласного краєзнавчого музею Світлана Проскурова провела заняття на тему «Етнографічні експозиції в музеях Кіровоградщини» для колег-музейників. Загалом, до заходу долучилися директори та наукові співробітники вісімнадцяти музейних закладів області.
Світлана Володимирівна познайомила присутніх з історією становлення в Україні етнографічних музеїв та колекцій. Зокрема, розповіла про відомі музеї, де були сформовані етнографічні колекції. Детально вона зупинилася на видатних вчених та культурно-громадських діячах, які зробили неоціненний внесок у справу дослідження та збереження національної історико-культурної спадщини та доклали багато зусиль для розвитку музейництва у нашій державі. Це такі постаті як Володимир Антонович, Володимир Ястребов, Микола Біляшівський, Федір Вовк, Микола Сумцов та Іван Гончар.
Лекторка також звернула увагу на сучасний стан експонування етнографічних пам’яток у музеях області та надала рекомендації щодо їх оформлення. Світлана Проскурова наголосила на актуальності дотримання принципів науковості, історизму та методів атрактивності і партисипації в музейній діяльності.
Про етнографічні колекції будемо говорити зі Світланою Проскуровою й у листопаді.