26 вересня у Музеї історії українського хореографічного мистецтва відбувся вечір пам’яті видатного хореографа, заслуженого працівника культури України Василя Босого. Все своє життя Василь Сильвестрович присвятив українському народному танцю. Ще юним хлопчиком він потрапив до ансамблю «Ятрань», в якому відбувся його кар’єрний зріст від соліста до художнього керівника колективу. В різні періоди життя Василь Босий працював в ансамблі танцю Білорусі та солістом балету Буковинського ансамблю пісні і танцю. Протягом 17 років Василь Сильвестрович очолював самодіяльний народний ансамбль танцю «Юність» Кіровоградського державного педагогічного інституту, де опановували танцювальне мистецтво майбутні вчителі, а потім несли з собою захопленість танцем до шкіл.
Василь Сильвестрович передавав свої знання і досвід молоді у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка, де викладав дисципліни: теорія та методика народно-сценічного танцю, теорія та методика викладання українського народного танцю, народознавство та хореографічний фольклор України, а також на багаточисельних майстеркласах для вітчизняних та закордонних колективів.
Теплими спогадами про Василя Босого поділились його учні – учасники ансамблю «Юність» Зоя Домаранська та Віктор Савицький, учасник ансамблів «Юність» та «Ятрань» – Володимир Ковальов, художній керівник зразкового колективу-студії хореографічного мистецтва «Аеліта» Alexandra Tkachenko та заслужений діяч мистецтв України, виконуючий обов’язки голови Кіровоградського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Світанок» Максим Печененко.
Завідуюча Музеєм історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай ознайомила присутніх із матеріали про Василя Сильвестровича Босого та його творчість, представленими в експозиції єдиного у світі музеї історії українського хореографічного мистецтва, який розташований у м. Кропивницькому, вул. Велика Перспективна, буд 33.