23 вересня 2023 року на території філії обласного краєзнавчого музею – «Музейно-природний заповідник «Тобілевичі», що в с. Арсенівка, відбулися заходи у рамках програми 53-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».
Традиційно на початку заходів відбулося покладання квітів до пам’ятника І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) та місця його народження, за участі першого заступника голови Кіровоградська обласна рада Юрія Семенюка, директора Департамента культури та туризму Кіровоградської ОДА Уляни Соколенко, директора Кіровоградської Обласної Філармонії/Kirovograd Regional Наталії Агапєєвої, голови місцевої територіальної громади Андрія Флорі, громадськості міста й області.
Директор Кіровоградський обласний краєзнавчий музей Борис Шевченко презентував для присутніх нові інформаційні матеріали про музейно-природний заповідник «Тобілевичі» та картини із зображенням корифеїв театру, які стануть основою для туристичного маршруту та експозиції музею. Виступаючі поділилися своїми спогадами про Віктора Олексійовича Погрібного, ініціатора і першого завідуючого Музейно-природного заповідника “Тобілевичі“.
На батьківщині корифеїв лунали вірші письменників та поетів з Кропивницького, митці надихались краєвидами, гості від душі раділи творчості артистів обласної філармонії, що збирали кошти для свого колеги, який зараз захищає країну у лавах ЗСУ. А кнайпа Бамбетель пригощала козацьким кулішем та запашним трав’яним чаєм.
Пропонуємо фоторепортаж зі Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти” в Арсенівці!