21 липня відбулася пробна експедиція за туристичним маршрутом «Чумацьким шляхом Павла Рябкова» в рамках інформаційно-просвітницького виставкового проєкту «Павло Рябков на шляху до українського відродження». Проєкт присвячений 175-річчю з дня народження видатного земляка, громадського діяча, археолога, етнографа Павла Захаровича Рябкова.
Участь у подорожі взяли представники розробників виставкового проєкту – Державний архів Кіровоградської області Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського Кропивницький музей музичної культури імені Кароля Шимановського Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, які із захопленням відвідали туристичні місця, пов’язані з чумацтвом в нашому краї та зафіксовані Павлом Рябковим ще у 1893 році.
Супровід туристичного маршруту провів автор його реконструкції, заступник директора з обліку і зберігання музейних цінностей обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко. Він акцентував увагу на доречності існування цього маршруту, необхідності більш активного ознайомлення з ним молоді та пропагування серед жителів і гостей нашого міста.
Пропонуємо фоторепортаж мандрівки шляхом чумаків за їх основними орієнтирами в українському степу – курганами.
Більш детально ознайомитись з віртуально інформаційно-просвітницьким виставковим проєктом «Павло Рябков на шляху до українського відродження», можна за посиланням https://dakiro.kr-admin.gov.ua/project/ryabkov/titul.html