Сьогодні, 20 липня в обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч із Мариною Дейкун – власницею лавандового господарства, що розташоване в селі Федорівка Кропивницького району. Захід проходив у рамках краєзнавчо-туристичного проєкту «Зелені скарби Кіровоградщини».
Кураторка проєкту, провідний науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Вікторія Слюсаренко розповіла про заповітну мрію пані Марини мати власне лавандове поле. Спочатку вона вирощувала лаванду у себе на подвір’ї, а згодом засадила нею город і спробувала власноруч виготовляти лавандову олію. Завдяки гранту «ЄРобота» Марина Дейкун створила лавандову ферму та почала приймати відвідувачів.
Гостя розповіла про корисні властивості лаванди, про різні її сорти та процес виготовлення олії, а також лавандового мила, свічок і печива. Присутнім було цікаво дізнатися, що лаванду використовують не лише у косметології та медицині, а також в кулінарії. А ще Марина Дейкун провела цікавий сеанс ароматерапії, завдяки якому гості заходу насолодилися неперевершеним квітковим ароматом лаванди.
Заступник директора з наукової роботи Владислав Колесніченко відзначив, що розповідь Марини Дейкун була надзвичайно цікавою та корисною, та вручив їй подяку за співпрацю з обласним краєзнавчим музеєм, участь у краєзнавчо-туристичному проєкті «Зелені скарби Кіровоградщини” та розвиток зеленого туризму на території нашого краю.
Також він побажав пані Марині подальшого розвитку та процвітання її лавандового господарства.