Вчора, 18 липня в обласному краєзнавчому музеї відбулася інтерактивна тематична екскурсія по експозиції «Археологічна минувшина Центральноукраїнського регіону». Розповів про давню історію нашого краю та ознайомив відвідувачів із зібранням археологічних старожитностей заступник директора із наукової роботи Владислав Колесніченко.
Традиційна екскурсія одразу перейшла у формат інтерактиву, усі бажаючи мали можливість задати запитання та отримати на них фахову відповідь. Екскурсанти поринули у цікаву подорож історичними подіями, що відбувалися багато тисяч та сотень років тому, доторкнулися до матеріальної культури давніх народів, які заселяли безкраї степи нашого краю – від часів мезоліту, неоліту та енеоліту до перших землеробів – трипільців, скотарів середньостогівської культури – деріївців, які вперше в історії людства одомашнили коня, народів бронзової доби, іраномовних племен кіммерійців, скіфів та сарматів, кочових тюркських племен, сучасників Римської імперії – черняхівців, доби Київської Русі, часів монгольскої навали на Русь та Великого князівства Литовського.
Також Владислав Колесніченко ознайомив присутніх із виставкою старовинних монет із зібрання нашого земляка, науковця та краєзнавця, відомого колекціонера та збирача старожитностей, нумізмата Ігоря Тихоновича Бабанського. Унікальна колекція монет, що нараховує 350 старовинних монет та предметів фалеристики, нині є окрасою фондового зібрання обласного краєзнавчого музею.
До екскурсії також долучилися кропивницькі колекціонери, які високо оцінили зібрання знаного нумізмата Ігоря Бабанського, та користуючись нагодою, надали можливість усім бажаючим доторкнутися до «свідків історії» – давніх грошових знаків, потримати старовинні монети у руках.
Дякуємо усім, хто долучився до вчорашньої зустрічі та запрошуємо усіх бажаючих, жителів та гостей нашого міста завітати до обласного краєзнавчого музею на цікаві екскурсії та тематичні заходи!