Сьогодні, 13 липня, у рамках проєкту «Музейна школа онлайн», в обласному краєзнавчому музеї відбулася публічна лекція на тему «Метод усної історії як інструмент подолання амбівалентності історичної пам’яті».
Доповідач, кандидат історичних наук, науковець та дослідник Світлана Проскурова відзначила, що саме за допомогою методу усної історії може бути поставлена під сумнів підважена колективна історична пам’ять – продукт комуністичної пропаганди, заснований на витісненні та забутті. Усна історія дозволяє зрозуміти, що пережили українські еліти у радянську епоху та як це визначило їх подальшу долю в незалежній Україні.
Для підтвердження своєї тези спікер послалася на тлумачення скульптури Томаса Місури «Пам’ять», як на спогаді про одну мить, що базується на житті поколінь, та розповіла про власний досвід збирання та інтерпретації джерел усної історії протягом 20-ти років викладацької роботи.
Під час заняття слухачам було запропоновано актуальну тематику усних історичних досліджень у музейній роботі, зокрема таких як біографічні інтерв’ю, історія повсякдення та міжкультурні зв’язки.
Наша область, як мультикультурний регіон, потребує створення джерел усної історії!