Сьогодні, 4 липня, до 100-річчя від дня народження Ігоря Бабанського, в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Природознавець. Освітянин. Нумізмат».
Модератор заходу, провідний науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Вікторія Слюсаренко розповіла про відомого земляка, еколога, природознавця та природоохоронця, знаного колекціонера та збирача старожитностей, нумізмата, краєзнавця та прогресивного педагога Ігоря Тихоновича Бабанського.
Ігор Тихонович зробив значний внесок у дослідження та опис червонокнижних видів флори і фауни Кіровоградщини, у збереження заповідних місць нашого степового краю. З його ініціативи започаткувались музеї і гуртки при школах. Ігор Бабанський також створив один із перших притулків для знедолених тварин.
Творчу і дослідницьку спадщину Ігоря Тихоновича нині зберігає його донька Ніна Ігорівна Бабанська, яка сумлінно та віддано продовжує добру справу свого батька, займається природоохоронною діяльністю та дослідженням заповідних куточків рідного краю.
Заступник директора музею з обліку і зберігання музейних цінностей Павло Рибалко згадав про непересічну особистість відомого земляка, розповів про спогади друзів, письменників, журналістів і учнів, які особисто знали та працювали з Ігорем Тихоновичем. На згадку про зустріч Павло Рибалко подарував Ніні Бабанській «Історичний календар Кіровоградщини», в якому окремий розділ присвячений її батьку.
Нумізматичну колекцію Ігоря Бабанського презентував і розповів про її найбільш цінні екземпляри заступник директора обласного краєзнавчого музею з наукової роботи Владислав Колесніченко. Він зазначив, що ця колекція монет має надзвичайно важливе значення, адже наявні у зібранні грошові знаки відображають різні історичні віхи, що мали місце на території нашої держави.
Ніна Бабанська висловила слова щирої вдячності співробітникам музею за вшанування та збереження доброї пам’яті про її батька.
Слід зазначити, що колекція Ігоря Бабанського, яка складається з 350 старовинних монет, експонується вперше в історії обласного краєзнавчого музею!
Запрошуємо усіх бажаючих, жителів та гостей нашого міста ознайомитися з унікальним нумізматичним зібранням. Виставка експонуватиметься в обласному краєзнавчому музеї до 20 липня цього року.