30 червня у обласному краєзнавчому музеї відбувся урочистий захід «Архітектура міста – кам’яний свідок історії» у рамках просвітницького проєкту «Мова міста».
Модератор, куратор проєкту, завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна наголосила, що захід відбувається напередодні Дня архітектури України. Це свято відзначається на початку липня і засновано у відповідності до Указу Президента в 1995 році. Святкування включають заходи, присвячені історії національної архітектури, її розвитку та гармонізації.
Кропивницький – це місто, яке вирізняється наявністю різноманітних будівель, споруд, пам’яток та локацій, які є свідками нашої історії. Окрема увага приділяється значенню старовинної архітектури для нашого сучасного міста, як важливого елемента нашої культурної спадщини, туристичної привабливості та розвитку міської ідентичності.
Краєзнавець, один із авторів книг з історії архітектури міста, журналіст Володимир Поліщук представив гостям свої дослідження, а саме інформацію про атрибутовані будинки міста Кропивницького, які були споруджені до 1917 року. Тобто про ті будинки, щодо яких відомі прізвища фундаторів та авторів проектів, а також роки початку, або ж завершення спорудження.
Під час заходу відбулося привітання переможниці #фотоквесту музею до Дня архітектури України Оксани Монзалевської, а також Володимира Поліщука і редакції Інформаційного порталу Кіровоградщини «Гречка» за тісну і плідну співпрацю у проєктній роботі разом з краєзнавчим музеєм.