29 червня в Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського відбулася презентація віртуального інформаційно-просвітницького виставкового проєкту «Павло Рябков на шляху до українського відродження». Проєкт присвячений 175-річчю з дня народження видатного земляка, громадського діяча, археолога, етнографа Павла Рябкова.
До реалізації ідеї Державний архів Кіровоградської області створити цю віртуальну виставку долучились Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, ОУНБ ім. Д. Чижевського, Музей мистецтв та Кропивницький музей музичної культури імені Кароля Шимановського.
Звертаючись до присутніх на презентації директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко відзначив, що спільними зусиллями вдалося зробити якісний, змістовний та необхідний проєкт. Роль особистості в будь якій сфері визначальна, Павло Рябков був феноменальною, багатогранною особистістю. Його можна вважати одним із засновників музейної сфери нашого краю, саме він у 1913 році оголосив про необхідність створення музею загального характеру і доклав чимало зусиль для реалізації цієї ідеї.
В свою чергу заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей краєзнавчого музею Павло Рибалко відзначив високий рівень технічного оснащення проєкту, детально розповів про надані краєзнавчим музеєм експонати та туристичний маршрут по об’єктах, пов’язаних з чумацьким шляхом.
Віртуальний проєкт складається з п’яти експозицій, які містять архівні документи, світлини, книги, музейні предмети, що розкривають багатогранний життєвих шлях Павла Рябкова. Бонусом проєкту є його особовий фонд.
Участь у створенні проєкту також взяли місцеві краєзнавці та фотохудожники. Кольоровий портрет Павла Рябкова зробив та передав Державному архіву кандидат історичних наук, доцент Олександр Чорний.
Ознайомитись з віртуальним інформаційно-просвітницьким виставковим проєктом «Павло Рябков на шляху до українського відродження» можна на сайті Державного архіву.