28 червня у рамках святкування Дня конституції України у заповіднику-музею І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія, відбулася презентація стаціонарної виставки «Акторська доля на зламі епох» до 145-річчя від дня народження актора, режисера, педагога Івана Олександровича Мар`яненка (Петлішенка).
Науковий співробітник заповідника – музею Науменко І.М. ознайомила гостей з життям та творчістю наймолодшого з корифеїв української сцени, Народного артиста України Івана Олександровича Мар`яненка.
Племінник М.Кропивницького став гідним продовжувачем справи корифеїв українського професійного театру.
Пройшовши шлях від сценаріуса (помічник режисера) до директора Національного зразкового театру, в 1923 році різко змінює життя – приєднується до мистецького об’єднання «Березіль» Леся Курбаса. Театрали дивувалися — що спільного у прославленого актора й режисера-експериментатора, але пізніше Іван Олександрович казав: «Згадуючи той час, вважаю, що прийняв цілком правильне рішення. І тому я дожив до кінця свого сценічного життя саме в колективі цього театру».
Коли над Курбасом зійшлися хмари, саме уславлений Мар’яненко захищав режисера, наголошуючи, що до Курбаса в українському театрі були талановиті актори й режисери, але школа, грамота мистецтва почалися лише від Курбаса.
Іван Олександрович віддав сцені п’ятдесят років життя, зіграв близько 300 ролей. Свій досвід митець передавав молоді, працюючи професором Харківського театрального інституту. Серед учнів майстра сцени – народні артисти СРСР Іван Козловський, Борис Романицький, Наталія Ужвій, народний артист України Іван Кравцов.
Запрошуємо всіх бажаючих ближче познайомитись з цікавими моментами театральних подій та життя Івана Маряненка на зламі епох з матеріалів новоствореної виставки.