28 червня в обласному краєзнавчому музеї до 27-ї річниці прийняття Конституції України відбулася презентація виставки «Демократичні традиції в Україні». Джерельною базою виставки стали плакати Українського інституту національної пам’яті, які розкривають історію конституційного процесу на українських землях.
У вступному слові модератор заходу, завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна зазначила, що кожного року 28 червня українці вшановують основний закон країни – Конституцію, у якій Україна визначена демократичною державою, де гарантовані основні права та свободи її громадян, а також закріплені їхні обов’язки.
Вітаючи учасників заходу заступник директора з наукової роботи Владислав Колесніченко зауважив, що демократія – це вибір вільних людей. Всю свою історію українці боролися за свою незалежність і прагнули бути вільними. Але і в наші дні триває боротьба із споконвічним ворогом – імперською росією за українську державність та збереження національної ідентичності.
Старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької та експозиційної роботи Анатолій Маршанін провів коротку екскурсію по виставці, охарактеризував основні історичні віхи української демократії – від часів козаччини до наших днів, довівши давність демократичних традицій у нашого народу.
Віримо у ЗСУ! Україна переможе!