Сьогодні, 26 червня, у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась презентація фонду особового походження Анатолія Пивовара (1958-2022) – кандидата економічних наук, українського історика, автора монографії з історії та джерелознавства степової України.
Вшанувати пам’ять, розповісти про життя та діяльність Анатолія Пивовара прийшли його друзі та колеги. Під час заходу кандидат історичних наук, доцент Олександр Чорний передав обласному краєзнавчому музею план Новомиргородського шанца з форштадтом 1757 р, який він реставрував та кольорував у 2021 році на прохання Анатолія Пивовара. План віднайшов у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г. Заболотного дослідник Антон Ганул.
Заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко зазначив, що Анатолій Васильович у своїй дослідницькій та науковій роботі звертався і до обласного краєзнавчого музею. На вшанування пам’яті цієї непересічної особистості в краєзнавчому музеї була організована тематична виставка. Також Павло Рибалко передав електронну версію нагородних документів Анатолія Пивовара, які зберігаються у фондах обласного краєзнавчого музею, Державному архіву, відділу краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського та Олександрійського міського музейного центру імені А.Ф. Худякової Group