Сьогодні, 22 червня, в обласному краєзнавчому музеї відбулися установчі збори громадської організації «Центральноукраїнська обласна спілка музейних працівників».
Ідея об’єднати музейників у громадську організацію задля реалізації спільних ідей та проєктів з’явилася ще до початку повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну. У створенні громадської організації взяли участь представники музейних закладів нашого регіону. Зокрема, до її створення доєдналися музейники не лише з Кропивницького, а також з Олександрії, Малої Виски, Бобринця, Олександрівки, Добровеличківки, Новгородки, Суботців, Петрового, Гайворона, Компаніївки та Долинської. Головував на установчих зборах заступник директора з наукової роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Владислав Колесніченко. У вступному слові він зазначив, що обласна спілка музейних працівників має на меті захищати корпоративні інтереси музейної спільноти. Особливо гостро необхідність її створення стала відчутною в умовах війни, коли музейні заклади гуртувалися та допомагали один одному, зокрема у перші дні та тижні після нападу росії, коли в музеях проводилися евакуаційні заходи, колеги допомагали один одному пакувальними матеріалами, транспортом та робочими руками, надавали консультативну допомогу.
До учасників зібрання також звернувся директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. Він наголосив на тому, що в єдності сила і голос музейної спільноти має лунати сильніше саме завдяки спілці музейних працівників області. Також він побажав довгих років та ефективної і плідної роботи новоствореній громадській організації задля подальшого розвитку музейної справи Центральноукраїнського регіону.
Учасники зборів обрали голову, заступників, членів правління та ревізійну комісію громадської організації, а також затвердили символіку музейної спілки. За результати голосування більшістю голосів головою громадської організації «Центральноукраїнська обласна спілка музейних працівників» обрано завідуючу відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи обласного краєзнавчого музею Алла Забабуріна.