Ініціативна група на чолі з першим заступником голови обласної ради Юрієм Семенюком відвідали 21 червня музейно-природний заповідник “Тобілевичі”, філію обласного краєзнавчого музею, яка розташована в с. Арсенівка, Новоукраїнського району.
Представники творчої спільноти – скульптори, письменники, художники, оглянули Верхній і Ніжній сквери, які розташовані на лівому березі річки Велика Вись. На території Нижнього скверу стояла садиба Карпа Адамовича Тобілевича, в якій 17 (29 – за новим стилем) вересня 1845 року народився його старший син – Іван, майбутній український драматург, актор, режисер, корифей українського професійного театру. Ніні на місці будинку, де проживала родина Тобілевичів, установлено пам’ятний знак і меморіальну дошку.
Оглянули гості приміщення колишнього панського маєтку, збудованого у першій половині XIX століття, управителем якого був Карпо Тобілевич. А також територію заповідника, який входить до ландшафтно-орнітологічного заказника місцевого значення “Карпенків край”.
Директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко разом із завідуючим філією Миколою Кравченком розповіли про проблемні питання музейно-природного заповіднику “Тобілевичі” та обговорили з гостями перспективи його розвитку як важливого об’єкту історико-культурної спадщини, пов’язаної з життям корифеїв українського театру.