Минулої суботи, 17 червня, на території філії обласного краєзнавчого музею – Історико-меморіальний заповідник «Чорний Ворон», що розташований поблизу села Розумівка, відбулися урочисті заходи у рамках XXVII-х всеукраїнських ушанувань героїв Холодного Яру.
Участь у заході взяли керівники області, представники молодіжних патріотичних організацій, військовослужбовці, волонтери, громадськість, які вшанували пам’ять загиблих повстанців, борців за незалежність України покладанням квітів на могилі отамана Чорного Ворона (Миколи Скляра) та його бойових побратимів. Панахиду за загиблими героями провів Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк.
Присутнім було презентовано проєкт майбутнього меморіального комплексу на місці останнього бою героїв Холодного Яру – загону отамана Чорного Ворона. Директор департаменту культури та туризму ОВА Ул’яна Соколенко відзначила, що цей проєкт має велике значення у справі національно-патріотичного виховання молоді, а також значну туристичну складову. У свою чергу директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко наголосив, що Історико-меморіальний заповідник «Чорний Ворон» має стати потужнім центром справжньої української історії, національно-визвольної боротьби українського народу.
Учасники заходу відвідали філію Олександрівського краєзнавчого музею – Музей історії села Розумівка, в якому було презентовано нові експонати, пов’язані з холодноярцями, а саме старовинну рушницю, реконструкцію автентичного одягу ймовірної коханої отамана Чорного Ворона – Варвари Левцун, який відтворила команда проєкту «Баба Єлька. Мода», та картину, на якій зображено останню зустріч Миколи Скляра та Варвари.
У Свято – Хрестовоздвиженській церкві, яка також є філією обласного краєзнавчого музею, Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк провів молебень за перемогу українського війська та встановлення миру в Україні.
Для учасників урочистостей в холі Розумівського будинку культури, за сприяння обласного краєзнавчого музею, було розміщено виставку «100 років боротьби.
Українська революція. 1917-1921 роки» Українського інституту національної пам’яті.
На завершення відбувся концерт патріотичної музики, який для присутніх підготували команда «Творчих волонтерів» та військовий духовий оркестр. Кошти, які були зібрані під час концерту, будуть спрямовані на підтримку Збройних Сил України.
Віримо у ЗСУ! Україна переможе!