Сьогодні, 14 червня, в обласному краєзнавчому музеї відбувся пам’ятний захід «Українець. Громадянин. Видавець» до 85-річча від дня народження журналіста, краєзнавця, філолога та громадського діяча Станіслава Янчукова (1938-2019 рр.).
Згадати яким був Станіслав Миколайович прийшли його рідні, друзі та колеги, також були присутні на зустрічі краєзнавці, журналісти, співробітники краєзнавчого музею, Музею мистецтв, художньо-меморіального музею ім.О.Осмьоркіна, літературно-меморіальний музею І.К.Тобілевича.
Станіслав Янчуков був дуже помітною особистістю в багатьох площинах – краєзнавцем, філософом, журналістом, знавцем історії і культури нашого краю, патріотом свого міста та України відзначила модератор заходу, зберігач науково-дослідного відділу фондів Наталія Чудінович. Як багаторічний головний редактор Центрально-Українського видавництва Станіслав Янчуков відредагував близько сотні книг місцевих поетів і прозаїків, краєзнавців і науковців, був двічі лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова. В його доробку декілька праць з історії області, зокрема «Весна» і 40 тисяч посмішок», «На чолі місцевого самоврядування», «З іменем Володимира Ястребова», «До спортивних вершин».
Директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко зазначив, що краєзнавчий музей став майданчиком для заходів, на яких згадують та розповідають про науковців, краєзнавців, журналістів, архітекторів, громадських діячів, які зробили значний внесок у розвиток нашого міста та краю. Він особисто знав Станіслава Миколайовича і відзначив, його унікальні редакторські вміння, а також привітав його доньку Наталію, яка святкує сьогодні свій день народження.
Спогадами про непересічну особистість Станіслава Янчукова ділилися кандидат історичних наук, доцент Олександр Чорний, журналіст та письменник Сергій Полулях, а також його онук Станіслав Громовий.
Провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області Сергій Юрченко представив створену установою міні-виставку архівних документів.
Заступник директора обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко розповів про тематичну експозицію та додав, що родина передала до фондів краєзнавчого музею особисті речі Станіслава Янчукова, документи та його художні роботи.
На початку зустрічі для присутніх прозвучали музичні твори – мелодія Мирослава Скорика у виконанні викладача музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Олександра Романченка та концертмейстра Наталії Єсауленко, а також пісня «Думи» у виконанні тріо викладачів – Ілони Крицької, Дениса Голубєва та Олександра Романченка.